Mineralizatory

Mineralizacja próbki jest wstępnym etapem wielu badań. W procesie mineralizacji usuwana jest materia organiczna a materia nieorganiczna jest stabilizowana w postaci cząsteczkowej.

Proponowane przez nas urządzenia firmy C.Gerhardt umożliwiają mineralizację próbek do ich dalszego wykorzystania w różnych celach oraz dla różnej wielkości laboratoriów. Możemy zaproponować urządzenia do mineralizacji ręcznej, gdzie odpowiednie czynności wykonuje się manualnie ale także półautomaty i automaty dla średniej oraz dużej ilości próbek. Od 4, 6 i 12 stanowisk do 20 a nawet 40 stanowisk. Różnego typu kolby mogą pomieścić od 100 ml lub 250/300 ml aż do 400 ml. Wszystkie te kolby można destylować w automatycznej destylarce VAPODEST.

Najczęściej mineralizatory C.Gerhardt stosowane są przy oznaczeniach azotu lub białka metodą Kjeldahla ale również w przypadku oznaczeń metali ciężkich.

Ponadto oferujemy wszelkiego rodzaju odczynniki, tj. tabletki z katalizatorami, środki przeciwpieniące jak i materiały zużywalne, tj. kolby mineralizacyjne, grzałki, elementy szklane.

Kjeldatherm kolby od dołu zielone

Mineralizator klasyczny

 

Zestaw składa się z 6-stanowiskowych płyt grzewczych z osobnymi regulatorami mocy. Zastosować w nim można kolby Kjeldahla o pojemności 50, 100, 250, 500 oraz 750 ml. Destylację można przeprowadzać w automacie do destylacji VAPODEST, do którego wspomniane powyżej kolby są dopasowane.

Do odprowadzania wyziewów należy użyć kranowej pompki strumieniowej lub systemu TURBOSOG.

Mineralizator klasyczny wraz z destylarką

 

Zestaw ten nadaje się do przeprowadzania jednoczesnej mineralizacji oraz po niej następującej destylacji.

Ten 6-ściostanowiskowy zestaw wyposażony jest w kolby o pojemności 500 oraz 750 ml ustawionych na bloku grzewczym.

Ponadto posiada on butlę do zlewania resztek, kranową pompkę strumieniową oraz zestaw wężyków.

Mineralizator TURBOTHERM

 

Urządzenie to grzeje na zasadzie podczerwieni i stanowi szybką alternatywę do systemu KJELDAHLTHERM. Dostępne są urządzenia 6-ścio oraz 12-stostanowiskowe.

TURBOTHERM stosowany jest najczęściej do mineralizacji próbek do oznaczania azotu i białka metodą Kjeldahla w skali mikro oraz makro. Zmineralizowane w ten sposób próbki w kolbach można poddać bezpośredniej destylacji w automatycznej destylarce VAPODEST.

Sprzęt ten często stosowany jest także do mineralizacji próbek w kwasach nieorganicznych i posiada programowalny panel do sterowania temperaturą i czasem mineralizacji.

Kjeldatherm z boku więcej

Mineralizator KJELDATHERM

 

Urządzenie to podgrzewa kolby znajdujące się w aluminiowym bloku grzewczym. KJELDATHERM stosowany jest najczęściej do mineralizacji próbek do oznaczania azotu i białka metodą Kjeldahla w skali mikro oraz makro. Zmineralizowane w ten sposób próbki w kolbach można poddać bezpośredniej destylacji w automatycznej destylarce VAPODEST.

KJELDATHERM umożliwia programowanie okresów grzania i chłodzenia oraz regulowanie temperatury. System ten zezwala na zapisanie 9 różnych programów oraz posługiwanie się 10 różnymi mocami grzania. Pozwala to ustawić identyczne warunki mineralizacji i przez to uzyskać powtarzalności pomiędzy powtórzeniami dla tych samych próbek.

KJELDATHERM dostępny jest w dwóch wersjach: na 20 oraz 40 kolb. Jest więc to system umożliwiający uzyskanie najwyższej przerobowości.

TURBOSOG

 

Tworzące się podczas mineralizacji wyziewy należy usuwać obok miejsca ich powstawania. Służy do tego przystawka TURBOSOG. Atutem jej zastosowania obok unikania niebezpiecznych gazów są oszczędności w zużyciu wody kranowej, która jest zwykle marnowana przez kranowe pompki strumieniowe. Ponadto TURBOSOG ma możliwość regulacji siły zasysania w zależności od liczby użytych kolb oraz ilości materii organicznej w kolbach. Opary są samoczynnie neutralizowane przez system TURBOSOG co sprawia, że nie dochodzi do korozji metali wewnątrz dygestorium.

VACUSOG

 

Głównym atutem tego nowego urządzenia jest fakt, iż nie zużywa ono w ogóle wody kranowej do neutralizowania i separacji niebezpiecznych wyziewów mineralizacyjnych. Wprawdzie zaleca się umieszczenie go pod dygestorium zaraz obok mineralizatora, jednakże ciąg par można tak wyregulować, że Scruber Vacusog całkowicie pochłonie niebezpieczne opary. Scruber ten nadaje się zarówno do dużych, 20-sto stanowiskowych jak i małych mineralizatorów. Vacusog to jedyny scruber na rynku nie wymagający podłączenia wody kranowej.

SERWIS

  • Prowadzimy serwis urządzeń firmy Gerhardt na terenie Polski. Urządzenia nie działające prawidłowo lub zepsute doprowadzamy do stanu funkcjonalności w ciągu krótkiego czasu.
  • Dla laboratoriów nie mogących sobie pozwolić na przestoje mamy ofertę planowanych serwisów rocznych.
  • Posiadamy niektóre części zamienne we własnym magazynie przez co jesteśmy w stanie skrócić czas oddania urządzenia do użytkowania.
  • Proponujemy także od ręki odczynnik do sprawdzania wydajności destylacji.Także materiały zużywalne (kolby Kjeldahla, grzałki kanałowe, nakładki z PTFE, elementy szklane) dostępne są u nas od ręki.
  • Prowadzimy także sprzedaż materiałów kontrolnych oraz certyfikowanych materiałów referencyjnych   FAPAS Swoosh1.48

KONTAKT DO SERWISU     

PROGRAMATOR

Kjeldatherm panel

W laboratoriach akredytowanych niezmiernie ważnym faktorem walidacyjnym jest wewnątrzlaboratoryjna i międzylaboratoryjna odtwarzalność wyników. Zastosowanie programatora umożliwia sterowanie procesem mineralizacji w identyczny sposób bez konieczności obserwacji procesu przez laboranta. Urządzenie pracuje według nadanego mu programu.